❇️ گفتگوی خواندنی با حجت الاسلام معبودی مُسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج)استان قزوین:: ۸۰درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء مدیرت است/تاثیر تحریم ها ۲۰درصد است/با صدای بلند اعلام می کنیم در انتخابات ها از هیچ حزب وجناحی حمایت نمی کنیم/اگر سپاه در کنار نهادهای امنیتی نبود الان اژدهای هفت سر، هزار سر شده بود/من ۳فرزند دارم از اینکه فرزند کم دارم بخاطر ت های غلط دولت سازندگی بود از این بابت شرمنده ام واستغفار می کنم/ باید همه تلاش کنیم کنگره۳۰۰۰ #شهید استان قزوین با شکوه خاص انجام شود

هفته نامه نسیم قزوین/حجت الاسلام علی معبودی انقلابی وخوش برخوردی است که با درایت سخن می گوید وحرف های که صراحت کلام میخواهد را بلند فریاد می زند اما از کنارکلام های حاشیه ساز به آهستگی عبور می کند معبودی خودش می گوید  در سال 69 مسئولیت فرهنگی را از سازمان تبلیغات اسلامی ایلام شروع کرده است او مدتی مسئول  تبلیغات  اسلامی الوند بوده وبعداز آن ریاست عقیدتی وی سپاه استان قزوین را عهده دار شده است، مسئول عقیدتی ی سپاه ابهر وزنجان مسئول نظارت برانتخابات حوزه انتخابیه ابهرو خرمدره، مسئول نمایندگی دفتر ولی فقیه درسپاه زنجان و قزوین  بخشی از مسئولیت های او است، حاج آقا معبودی دررسانه ها  بیشترین حضور را دارد و هرگز از مصاحبه و گفتگو فرارنکرده وصادقانه نیز مواضع خود را بیان می کند، در یک روز بدون تعارف با او به گفتگو نشستیم و سئوالات خود را از اوپرسیدیم .

آیا دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هم سطح فرماندهی یا موازی و یا زیر مجموعه آن است ؟ ساختار اصلی دفتر نمایندگی چیست ؟  

بسم الله الرحمن الرحیم/ درپاسخ به سئوال شما باید بگویم ما درسپاه غیریت نداریم سپاه یک مجموعه ای است که اجزای آن مکمل یکدیگرهستند مسئولیت اصلی بعهده فرماندهی سپاه است ما هم در کنار فرماندهی بخدمت مشغولیم ، درسپاه اینکه چه کسی بالاتر و یا چه کسی پایین تر است وجود ندارد .

دفتر نمایندگی ولی فقیه در بصیرت افزایی دردرون نیروهای خود چه اندازه موفق بوده ودر انتخابات ها این بصیرت چقدرنمود داشته است ؟

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک رسالتی دارد وما هم درچارچوب وظایف ورسالت خود اقدام می کنیم وبصیرت افزایی قابل اندازه گیری نیست ومهمترین محوری که ما در بحث های ی دنبال می کنیم ولایت محوری نیروهاست .

اگر محور ولایت نباشد همه اهداف و مباحث بیهوده است لذا تبیین مسایل روز جامعه وپرداختن به نیازهای جامعه و روشنگری وظیفه ماست وما با احترام به همه جریانات ی درون نظام تابع هیچ جریان و گروهی نیستیم  سپاه درهمه عرصه ها جنب و جوش و حرکت و پویایی خود را دارد  ما نیز بر اساس رسالت و توان خود امورات محول شده را دنبال می کنیم .

علت اصلی دشمنی دشمنان به سپاه چیست ؟ چرا برخی ها سپاه را دولت در سایه می دانند علتش چیست ؟ 

مرده را هیچکس لگد نمی زند، اگر امروز سپاه پاسداران درکنار بقیه نیرهای مسلح جمهوری اسلامی مورد هجمه است معلوم است که زنده است وچون منفعل نیست ودرمقابل دشمنان هوشیارعمل می کند طبیعی است که مورد هجمه قرار بگیرد، ما از اینکه سپاه مورد هجمه قرارمی گیرد خوشحالیم زیرا هجمه دشمن نشانه تاثیرگذاری و درست عمل کردن است .

ما درنظام اسلامی چند ستون داریم که یکی از ستون ها سپاه پاسداران است وهمانگونه که به ستون اصلی نظام ولایت هجمه می شود به دیگر ستونها مستحکم نظام هم حمله وهجمه می شود .

در رابطه با گذاره دولت در سایه باید عرض کنم ، اصلاح طلبان به دو دسته تقسیم می شوند، اصلاح طلبان معمولی و اصلاح طلبان حامی فتنه ، دسته ای که درفتنه 88 نقش داشتند وبدون توبه کردن آمدند و یا در فتنه 78هم نقش داشتند و در رومه های زنجیره ای علیه خدا و امام حسین علیه السلام ومقدسات مطلب می نوشتند و یاعلنی به مردم توهین می کردند و می گفتند مردم برای مرگ موش هم در صف می ایستند تفکری دارند که ازدنیا ی پوسیده غرب گرفته اند و با سپاه و اندیشه انقلابی و دین اختلاف بنیادی دارند چرا که آبخشورآنها غرب است .

برخی ها تخلفات موسسات مالی و اعتباری را تلویحا متوجه سپاه می کنند آیا ارتباطی بین موسسات و سپاه وجود دارد ؟

قاعده این است که مستکبرین هرجا کم می آورند به تهمت و افتراء متوسل می شوند، دشمن می داند که در مسیر منطقی نمی تواند حریف سپاه شود متوصل به تهمت می شود دامن سپاه پاسداران از این اتهامات  مبراء است و سپاه هیچگاه به دنبال سود و اندوخت سرمایه نبوده این مباحث یک تهمت است برای لا پوشانی ضعف های  برخی مدیران مسئول که قدرت حل مشکلات مردم را ندارند بصورت غیر اخلاقی متوصل به تهمت می شوند تا این مولود  انقلاب» را پیش مردم خراب کنند و مسئله فرعی  سازی و حاشیه سازی برای فرار از پاسخگوی انجام می شود .

سپاه در درونش  نهادهای نظارتی قوی دارد که اگر کوچک ترین تخلفی  یا زخمی را مشاهده کنند بلافاصله در جهت ترمیم ودرمان آن برخواهدآمد فلذا موسسات وصندوق های  مسئله دار هیچ ربطی به سپاه ندارنداینها تبلیغات برای پوشاندن ضعف های مدیریتی است .

به فرمان حضرت امام خمینی( ره ) ارتش 20 میلیونی بسیج شکل گرفت الان این ارتش بیش از 40تا 50 میلیون نفر است چرا در انتخابات ها نتوانسته تفکر بسیجی،  نیروهای دلسوزو مدیر را وارد بدنه نظام کند ؟

من معتقدم آمار بسیجیان ما در داخل و خارج کشور خیلی بیشتر از اینها است،  شاید به مرز یک میلیارد نفرهم برسد ، درداخل کشورهم خیلی ها هستندکه پرونده ندارند اما به معنای واقعی کلمه بسیجی هستند ودلداده انقلاب و نظام ودر خارج از کشورنیر رویش های ما نند حشدالشعبی عراق ، گردانهای فاطمینون ، حزب الله وانصارالله یمن و. با الگو گیری از تفکر بسیجی شکل گرفته اند.

ازویژگیهای بارزجمهوری اسلامی مردم سالاری دینی است وسازو کارقانونی خودش را دارد افراد با تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان به مردم معرفی میشوند اما درداشتن صلاحیت ها همه افراد نمره 20 ندارند از نمره 10 تا بیست وجود دارد وبرخی افراد با ایجاد جو روانی و حیله های تبلیغاتی درتصمیم گیری مردم تاثیرگذارهستند وسپاه وبسیج نیزوظیفه ندارند که دراین بحث دخالت کنند ، اما وظیفه روشنگری دارند ودرانتخابات آزاد افراد با حداقل صلاحیت هم ممکن است انتخاب شو ند ودوستان همفکرهم دربرخی مواقع به موقع ودرست وهماهنگ عمل نمی کنند.

به نظرشما مهمترین مشکلات امروز کشورچیست و راه برون رفت از این مشکلات را چه می دانید؟

مشکلات را باید دردو حوزه بررسی کنیم  یکی بحث خارجی و تحریم ها که دولت مردان همه مشکلات را از تحریم می دانند اینگونه نیست، تحریم ها 20 درصد دراقتصاد ما تاثیر دارد، دیگری  سوء مدیریت وایجاد رانت ها و عدم برخورد به موقع با مفسدان هست که 80در صد مشکلات از سوء مدیریت و عدم تحرک می باشدکه باید تدبیرشود.

راه برون رفت از مشکل هم این است که مشکلات را به گردن هم نیندازیم وهمه قوا کار خود را درست انجام بدهند وهمانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید مشکلات خود را با تکیه براقتصاد مقاومتی وتولید ملی وتوان داخلی حل کرد .

بانک مرکزی  چند هفته پیش تورم را 11 درصد اعلام کرد آیا تورم در زندگی شما هم 11 درصد است وآیا این دروغگویی ها سبب بی اعتمادی مردم  به نظام نمی شود ؟

برخی ها خودشان سابقا می گفتند که معیارتورم بانک مرکزی نیست بلکه جیب مردم است اما نمی دانیم الان برچه مبنای آمارسازی می کنند وآمار اشتباه می دهند یا اطلاع دقیقی ندارند یا  عمدا دروغ می گویند ، هرکسی که در کشور زندگی می کند می داند که قیمت برخی اقلام چند برابرشده است و یا در لوازم خانگی اگربا 30 میلیون می شد جهیزیه مختصری برای دختران تهیه کرد الان باید 60 تا 70 میلیون بدهند در اجاره بهاء خانه ها تا چند برابرشاهد افزایش هستیم ، برخی خودشان را به خواب زده اند ودر حال آمارسازی هستند، این آمارها با واقعیت ها همخوانی ندارد .

کشورما در بخش های که مستقیم زیر نظرمقام معظم رهبری اداره می شود مانند تجهیزات نظامی و دانش هواو فضاء پیشرفت های خوبی داشته چرا دراقتصاد موفق نبوده است وچرا سپاه در این بخش ورود پیدا نکرده است ؟

مجموعه های زیر نظر رهبری  همه گوش به فرمان هستند و وقتی هدف تعین می شود بقیه حرکت می کنند اما در دولت ها اینگونه نیست حضرت آقا در دیدار با کارگزاران گفتند باید روزی درب چاه های نفت را ببندیم اما برخی خندیدند! هرجا حرف ولایت را گوش کردیم نتیجه مطلوب نیز حاصل شد و هرکجا گوش نکردیم ضرر کردیم .

اینکه چرا سپاه ورود پیدا نمی کند سپاه بدون درخواست دولت و بدون  راهکارقانونی دخالت در کار دولت نمی کند ، متولی اقتصاد کشوردولت است اما اگردرجایی دولت کمک بخواهد و یا کشور دچار بحران شود حضور دارد مثلا دربحث سوخت وتولید بنزین که نیازی ترین نیازکشوربود سپاه دراحداث  پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد شد و مشکل را حل کرد ، یا دربحث آب رسانی به خرمشهرکه داشت کشور دچاربحران بی تدبیری می شد مشکل آب شرب را چند روزه حل کرد و.اگردراقتصاد دخالت نمی کند بخاطرعدم دخالت درکارقوا وتفکیک وظایف قوا و نهادها است.

درپاسخ به کمپین فرزندان شما کجا وچه کاره اند، حاضرید بفرمایید چند فرزند دارید و چه کاره اند ؟ 

من سه فرزند دارم از اینکه فرزند کم دارم بخاطر ت های غلط دولت سازندگی بود که با شعارفرزند کمترزندگی بهترسبب شد تا فرزندان کمتری داشته باشم وازاین بابت شرمنده ام و استغفارمی کنم .

یکی ازفرزندانم در7رشته دردانشگاههای دولتی قبول شد وبرخی دانشگاهها نیز بورسیه می دادند اما یک مجموعه ای آمد سراغش وبا دعوت ازایشان مشغول بکار شد من درآن زمان در قزوین هم نبودم فرزند دیگری دارم که مدتی کارگری ( عمله بنایی ) می کرد الان بصورت خرید خدمتی درجایی مشغول بکار است ویک دختر نیز دارم که با یک طلبه ازدواج کرده و خانه داراست .

آقای رییس جمهورسپاه را دولت با تفنگ معرفی کرد ، راز نامه حمایت سردار سلیمانی ازایشان چه بود ؟

ما باید درفضای همدلی حرکت کنیم ، اگر کسی سپاه را دولت با تفنگ معرفی کرد باید ازاو پرسید اگر واقعا تفنگ نبود آیا آنها امنیت داشتند تا پشت میزهای دانشگاهها درس بخوانند و مدرک بگیرند؟ این افراد کفران نعمت می کنند من درجایی گفتم اگر سپاه نبود داعش برخی ها را داخل مجلس می کشت بنظر من این حرفها بی انصافی و کفران نعمت است .

اما درباره نامه سردارسلیمانی ، درسخنرانی خود دو موضعگیری خوب داشتند که سردارنامه ای درحمایت ازسخنان او داشت ،اگر ت مداری بدون پشتوانه نظامی حرفی بزند حرفش را جدی نمی گیرند و حمایت سردارسلیمانی نیزبخاطراین بود که دشمن بفهمد که حرف با پشتوانه نظامی و جدی است تا سوء استفاده نکنند، البته بعدا رهبر معظم انقلاب نیز موضع رییس جمهور را موضع نظام اعلام کردند این نشانه بصیرت بالای سردارسلیمانی است .

چرا  برخی خبرگزاریها و رسانه های  وابسته به سپاه در استان موفق نبوده واز ظرفیت های خود استفاده لازم را نمی برند ؟

موفقیت یک امرنسبی است، شاید ازنظرشما موفق نباشند اما برخی آنها را موفق میدانند اگرهم توفیقی نداشتند برمی گردد به خود شما چرا شما به دوستان بسیجی خود کمک نکردید و راههای موفقیت را نشان ندادید .

بنده نگاه تنگ نظرانه را قبول ندارم هم نقد می کنم و هم نقد می پذیرم رسانه ها باید فعال، پویا، مطالبه گر، تحلیل کننده وبه روزباشند برخی رسانه ها از نظر مالی وابسته به جاهای هستند که کمک زیادی به آنها می شود اما خبرنگاران بسیجی ما با روجیه بسیجی وبا کمترین درآمد کار می کنند و حق احمه ای  که می گیرند هزینه کرایه ماشین آنها نمی شود.

شاهد تجلیل از یک  آقایی توسط شهرداری قزوین بودیم که ایشان حامی سران فتنه گر بوده، چرا باید با پول بیت المال  برای ایشان  مراسم تجلیل گرفته شود؟ نظر شما چیست  ؟

من معتقدم هرکس باید کارش را درست انجام بدهد کار شهرداری زیبا سازی شهر، آسفالت معابر، ساخت پارک ورفع ترافیک شهرو خدمات شهری است اگر شهرداری بیاید بجای حوزه علمیه و اداره فرهنگ بنشیند کار خراب می شود.

تجلیل از یک شخصیت علمی کارحوزه علمیه است نه شهرداری، برخی ها رسالت و وظیفه اصلی خود را فراموش کرده با نگاه ی به دنبال بهره برداری ازافراد برای مقاصد خود هستند ، ی کاری می کنند  این افراد نگاه تجلیلی به شخصیت ها ندارند بلکه برای بهره برداری با هزینه بیت المال این کارها را می کنند که مورد رضایت همه مردم نیست  .

مقام معظم رهبری فرمودند با اژدهای هفت سر فساد باید مبارزه کرد آیا در سپاه استان مبارزه با فساد و یا تخلف  شروع شده است آیا مصداقی وجود دارد ؟

البته مصداقی باید از کارشناسان نهادهای نظارتی پرسید،  یقین دارم اگر تخلفی وجود داشته باشد حتما مبارزه قاطعانه صورت گرفته است ، اگرسپاه درکنار نهادهای امنیتی نبود الان اژدهای هفت سر، هزار سر شده بود .

سپاه هرکجا که ببیند که اژدهای فسادحرکت می کند او را از پای در میاورد اما متاسفانه برخی ها بدنبال فراری دادن اژدهای فساد هستند.

سپاه جدیدا در بحث احتکارکالا وارد شده است، چرا زودتر وارد نمی شد تا وضعیت  اقتصادی به اینجا نرسد ؟

قبلا هم کم و بیش ورود داشت ، دراین مرحله از بسیج خواستند که برای حفظ امنیت کشوربه کمک دولت ومردم  بیاید وبسیج هم وارد شد، برای حل مشکل مردم درهرکجا که لازم باشد بسیج وسپاه با امرفرماندهی کل قوا وارد می شوند و مشکل را حل می کنند وبسیج ازکمک کردن به مردم هیچ دریغی ندارد .

درقزوین برای اجرای اقتصاد مقاومتی بجزنوشتن بیلبرود و تابلو چه کارعملی صورت گرفته است ؟

با احترام به همه دست اندرکاران،اقدام محسوسی را مشاهده نمی کنیم ، آمار بیکاری بالا رفته است و شرکت ها و صنایع استان با 20 درصد ظرفیت کار می کنند، ما درباره اقتصاد مقاومتی حرف های زیادی شنیده ایم اما درعمل 5 درصد هم بدان عمل نکرده ایم

سپاه استنان در بحث اقتصاد مقاومتی چه کار کرده است ؟

سپاه استان درزمینه  خدمت رسانی به مردم توسط سازمان بسیج سازندگی کارهای خوبی را شروع کرده است برای رفع فقرومحرومیت اردوه های جهادی  به روستاهای محروم داشته است وخدماتی از قبیل احداث  مسکن ، جاده وآب آشامیدنی و داشته است برای ایجاد اشتغال هم گامهای خوبی برداشته است و کارگاههای کوچکی راه اندازی و با دادن وامهای با بهره کم کارهای قابل ملاحظه ای انجام داده که می توانید آماردقیق آن را ازمسئول بسیج سازندگی استان  بگیرید .

درمورد تالیفات و کتاب های که نوشته اید یا در دست نوشتن دارید  توضیح  بفرماید ؟

خدا توفیق داد پایان نامه کارشناشی ارشد خود را منحرفین از نگاه قرآن بنویسم » بنویسم ، پیامها و درس های از پیامبر اعظم مجموعه از مقالات من بود که در نشریات چاپ شده بود را چاپ کرده ام،  کتاب های  راه نجات » و ماهواره ها در خانه چکار می کنند» کتاب راه کیمیاگری  را چاپ کرده ام،  کتاب دیگری بنام ن بهشتی و ن جهنمی را هم نوشته ام که پول چاپش را ندارم اگر فراهم شد چاپ خواهم کرد ، درباره دکترین مهدویت هم مقالاتی به دو زبان فارسی و لاتین نوشته ام

نقش سپاه درخنثی سازی اغتشاشات اخیر چقدربود ؟

اغتشاشات اخیر نشان داد که عیار بصیرت مردم بالاست نقش اول خنثی سازی را خود مردم انجام دادند وعلی رغم داشتن مشکلات مختلف صف خود را ازدشمن جدا کردند وسپاه هم در کنار مردم تدابیری داشت که بحمدالله نتیجه داد و توطئه دشمن خنثی شد زیرا دشمن پیش بینی تابستان سوزان را کرده بود که خوشبختانه در هدفش موفق نشد

آیا سپاه پاسداران در انتخابات ها دخالت می کند برخی معتقدند که درانتخابات ها دخالت دارید ؟

ما ازجبهه انقلاب دفاع می کنیم و جبهه استکباررا هم می زنیم وهر کس در جبهه انقلاب باشد ما حامی او و هر کس در جبهه استکبار باشد او را می زنیم .

ما با صدای بلند اعلام می کنیم درانتخابات ها ازهیچ حزب و جناحی حمایت نمی کنیم ودرجهت نفع و ضررفرد وجناحی حرکت نمی کنیم اما معیارهای اصلح را بیان می کنیم .

درسال گذشته در جریان سفر دکتر به قزوین شما مخالفت علنی داشته و با ارسال پیامک از بسیجیان ومردم میخواستید که به استقبال ایشان نروند چرا ؟

من اهل پیامک نیستم، را باید به دو دوره تقسیم کرد من سال 84 که خیلی هم کارکرده و ثروت را بین مردم تقسیم کرد را قبول دارم،  اما سال 90 تا 92 را قبول ندارم ، لذا با صراحت اعلام می کنم بنده معبودی امروز را قبول ندارم زیرا اگر کسی در مقابل خواسته ولایت ایستادگی کند اگر نزدیک ترین فرد به بنده هم باشد من او را رد می کنم .

اگر طلا باشد ما قبول نداریم زیرا اگر کسی از ولایت جداشد به آهن پاره تبدیل می شود ،  برخی بچه های انقلاب در توقف کرده اند اما باید بدانند که اگر عظمت پیدا کرده است بخاطر حمایت های ولایت بود من خودم دردو دوره  به اورای داده ام ودخترم عکس ایشان را درون اتاقش زده بود ولی از زمانی که ایشان 11 روز خانه نشینی کرد دخترم عکس هایش را از اتاقش جمع کرد .

برخی افراد وابسته به خبرگزاریهای شما از عنصرملی مذهبی و حامی ضد انقلاب دعوت می کنند و از آنها تجلیل می کنند نظر شما چیست ؟

سپاه از کسانی که در کنارضد انقلاب هستند وازآنها حمایت می کنند هیچ نسبتی ندارد و ما نیزنسبت به تجلیل ازعناصرغیرارزشی گلایه مند هستیم باید افراد ارزشی وانقلابی مورد تجلیل قرار بگیرند.

درباره اعتراضات کارگری نظر شما چیست ؟ آیا کارگر نباید مطالبات خود را پیگیری کند ؟

سپاه همیشه طرفدارکاروکارگرهست ودر کنار آنها خود را می بیند اما برخی اعتراضات و مطالبات حقوقی  باید درقالب قانون باشد و با آمدن کارگران به کف خیابان کاردرست نمی شود بلکه بهانه ای برای سوء استفاده دشمنان خواهد شد .

نظر شما برای بهتر برگزارشدن کنگره  3000 شهید استان قزوین چیست ؟

شهدای مانند رجایی، سرلشگربابایی، سردارآزادگان ابوترابی وخلبان لشگری ستاره های هستند که در آسمان می درخشند باید همه تلاش کنیم که برگزاری کنگره با شکوه خاص انجام شود تا بازتاب جهانی داشته باشد زیرا شهدای ما نیزآوازه جهانی دارند وبا نهادینه شدن فرهنگ جهاد و شهادت خیلی از معضلات حل خواهد شد.

نظر شما در باره برگزاری کنسرت درشهرچیست ؟

برگزاری کنسرت امروز آدرس غلط دادن به مردم است ، ما با برگزاری هرگونه کنسرت مخالف نیستیم اما با برگزاری کنسرت و فضای لهو لعب وفضای گناه آلود مخالفیم امروز کمتر از 10 درصد جمعیت استان خواهان کنسرت هستند و 90 درصد مردم مشکلات اقتصالدی دارند که برخی ها برای سرپوش گذاشتن مشکلات مردم و دورکردن مردم از مشکلاتشان به دنبال برگزاری کنسرت ها هستند به نظرمن مسئولین فرهنگی ما سوراخ دعا را گم کرده اند الان بیشتر کلاس های که در سطح شهر برگزار می شود کلاس موسیقی است اگر موسیقی برای انسان نفع و آرامش  داشت چرا نام آوران این هنر دست به خود کشی می زنند.

شما دارید بازنشسته می شوید آیا به مجلس شورای اسلامی هم فکر می کنید ؟

ما درحرفه خود اصلا بازنشستگی نداریم ، اگرصادقانه بگوییم دوست دارم درحوزه فرهنگی و طلبگی خود کار کنم و به مصداق آیه شریف قرآن که فرموده است باید امانت ها را به اهلش سپرد من نمی دانم که چه می گویند اما خودم به کارفرهنگی علاقمند هستم .

با شنیدن این اسامی بهترین کلمه ای که به ذهنتان می رسد چیست؟

امام خمینی(ره): احیاگر اسلام ناب و بشریت

مقام معظم رهبری: محبوب دلها

آیت الله مصباح یزدی: شهید مطهری ثانی

آیت الله علم الهدی : انقلابی واقعی

آیت الله جنتی: انقلابی خستگی ناپذیر

: سخنور

دولت تدبیروامید: سوال سختی است

علی لاریجانی: ت مدار

: وما ادراکما

سردارسلیمانی: مجاهدمخلص

سید محمد خاتمی: مرده ی

آیت الله رئیسی: انسان با تقوا و پرهیزکار

قالیباف: مدیرجهادی

سید محمد ابوترابی: سرمایه استان

آیت الله باریک بین: نمونه ای ازانسان کامل

سردارآبنوش: رزمنده

سردارشاهرخی: رزمنده

فصیحی رامندی: آزاده سرافراز

شهید بابایی: مستجاب الدعوه

علی اکبر ابوترابی: آزاده خستگی ناپذیر

شهید لشگری:انسان پولادین

آیت الله عابدینی : انقلابی

قزوین: دیار عالمان وعاشقان

آیت الله تلخابی: رویش دهه شصت

آیت اله اسلامی: ت مدار

آیت الله شالی: انسان کامل

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی: انقلابی

داود محمدی: پرکار

رجب رحمانی: پرکار

رسانه: آینه

حلقه های صالحین: مکتب پرورشی

برجام: نافرجام

ت: شجره طیبه

دانشجو: دانشمندان مورد نیاز جامعه

معلم: شمع

شهید حججی: بی سر

شهید حجت اسدی: حلقوم حسینی

بهترین دوران: حضوردرجبهه و حوزه

سرباز: فداکار

تیم ورزشی مورد علاقه: تیم ملی

پاسدار: حافظ انقلاب

ارتش : حصار کشور

رومه کیهان: خط شکن

رومه جوان: بصیرت آفرین

رومه شرق: تحلیل وارونه

رومه ولایت: اولین جریده قزوین بعد از انقلاب

خبر گزاری فارس: مردمی

سایت صبح قزوین: بصیرت ده

نسیم قزوین: نسیم آرامبخش

سران فتنه: موجودات ضرررسان

شیخ قدرت علیخانی: بگذریم

آیت الله رفسنجانی: کسی که برای انقلاب تلاش کرد ولی تا پایان نتوانست بماند

حاج حمزه قربانی: یادگاردوران دفاع مقدس

خانواده شهدا: چشم چراغ ما

با کدام شهید بیشتر مانوس بودیدوهستید: شهید الویری، شهید سید جوادی،بیشتر با شهید بابایی مانوس هستم

شریف آباد: همانجاکه ما را به تورانداختن/ جایی که بیشترین شهید داده

زاهدی استاندار: ساکت

حجت الاسلام عباسی: انسان متقی

شهید قدرت الله چگینی: معلم بصیر

مرحوم محمود آقای انصاریان:انسان انقلابی ولایی

قویترین استاندار: طاهایی

چکیده گفتگو.

ما درسپاه غیریت نداریم سپاه یک مجموعه ای است که اجزای آن مکمل یکدیگرهستند

ومهمترین محوری که ما در بحث های ی دنبال می کنیم ولایت محوری نیروهاست .

با احترام به همه جریانات ی درون نظام تابع هیچ جریان و گروهی نیستیم 

موسسات  مالی وصندوق های مسئله دارهیچ ربطی به سپاه ندارند تبلیغات سوء برخی برای پوشاندن ضعف های مدیریتی خودشان است

تحریم ها 20 درصد دراقتصاد تاثیر دارد و 80 درصد مشکلات کشورازسوء مدیریت وایجاد رانت ها وعدم تحرک وبرخورد به موقع با مفسدان است.

هرجا حرف ولایت را گوش کردیم نتیجه مطلوب نیز حاصل شد وهرکجا گوش نکردیم ضررکردیم .

من سه فرزند دارم از اینکه فرزند کم دارم بخاطر ت های غلط دولت سازندگی بود ازاین بابت شرمنده ام و استغفارمی کنم .

اگرواقعا تفنگ نبود  دولت مردان امنیت داشتند تا پشت میزهای دانشگاهها درس بخوانند ومدرک بگیرند؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها